Geoblog.pl    ZanetkaGrzes    Podróże    AZJA POŁUDNIOWO-WSCHODNIA    przygotowania do wyprawy :)

przygotowania do wyprawy :)

Hiszpania
Hiszpania, Valladolid

Zostały niecałe 3 tygodnie do wyjazdu. Już nie możemy się doczekać.. To będzie nasza pierwsza wspólna długa podróż. Grześ codziennie się uczy by pozaliczać swoje egzaminy a ja spędzam godziny na internecie czytając o miejscach, do których chcemy dotrzeć:) Najbardziej nie mogę się doczekać Tajlandii - wyspy Phi Phi; wiem że jest typowo turystyczna ale jest też piękna i na pewno znajdziemy wiele nieuczęszczanych zakątków:)
Tymczasem jesteśmy w Valladolid - miejsce, które na zawsze pozostanie w naszej pamięci.. Miejsce, które mój Ukochany wybrał dla nas kierując się tylko i wyłącznie swoim przeczuciem i wiarą w to, że będzie piękne.. hmm.. mieliśmy tu zostać cały rok, a już w pierwszym miesiącu wymyślilismy naszą podróż do Azji:) Nie chcę nikogo zrażać do Valladolid bo mimo wszytsko jest ładnym mistem. Mimo.. zimna!
Temperatury zimą niedużo odbiegają od tych w Polsce, teraz przynajmniej nie ma już śniegu! Kto by pomyślał, że Hiszpania może być taka zimna.. A my bardzo nie lubimy zimna.. Ciekawe czy pożałuję tych słów przedzierając się w 40stopniowym upale i przy prawie 90% wilgotności przez Malezyjska dżunglę? Grzegorz mówi, że nie, ja twierdzę że tak!:) Może jednak zatęsknimy za naszym przyjacielem-landlordem Jose i za jego ciemnym mieszkaniem, w ktorym zamyka wszytskie okna by nie dopuścić światła słonecznego mimi że jest go tak mało w ciągu dnia.. Może zatęsknimy za świeżymi bagietkami z samego rana (o ile 12.00 to poranek:), za śniadaniem do łóżka, którym Grześ często mnie budzi, a może za oglądaniem filmów na DVD większość wieczorów, albo wychodzeniem na wspaniałe wystawy fotografii połączone czasami z przedstawieniem teatralnym, albo.. po prostu za Valladolid?
Pewnie tak.. kiedyś, ale na pewno nie podczas naszej wyprawy! :)
Jestśmy już znudzeni, kilka miesięcy bez podróży to zdecydowanie za dużo! Nasze organizmy domagają się świeżego powietrza, nowej dawki przygód - dla mnie spokojnych, dla Grzgorza extremalnych:) Nowych miejsc, smaków, zapachów, czegoś innego od przewidywalnej Europy.
Hiszpania jest piękna, ale Valladolid nie polecam. Polecam za to Barcelonę, Valencię, połudnowe wybrzeże - Costal del Sol - m.in Salobrenia i Malaga no i Majorka! Jedynie te miejsca mnie zachwyciły. Może dlatego, że wiążą się z nimi różne wspomnienia.. Może po czasie i Valladolid znajdzie się na tej liście..?
Pewnie tak, ale na razie marzę tylko o gorących plażach Tajlandii i słońcu!!!
Już niedługo.. :)

Beata K. ;]
Beata K. ;] - 2010-04-01 10:31
Witam Was serdecznie ;) zaczynam czytanie tego bloga bo przez długi czas wogóle nie chciał mi się uruchomić :/ Całuję!!!

Zasoby: 132 wpisy132 50 komentarzy50 1593 zdjęcia1593 0 plików multimedialnych0

30.06.2012 - 10.07.2012